آینده نرم افزار CRM -آینده پرداز روباتیک

  اتوماسیون پردازش رباتیک: آینده نرم افزار CRM – بخش اول

  نرم-افزار CRM

  بعضی از فرایند های خدمات مشتریان، برای افرادی که باید آنها را انجام دهند تکراری، پر دردسر و حتی خسته کننده هستند. از چندین بار دنبال کردن مراحل یکسان گرفته تا پر کردن فرم درخواست ‌ها و مرور مداوم فرم‌ ها برای پیدا کردن خطا و تدوین اطلاعات برای گزارش ها و انجام کارهای روتین، به هر حال کارهای زیادی وجود دارند که انجام ‌شان خسته کننده است. تعجبی ندارد که آن افرادی که باید هر روز این کارها را انجام دهند، پیش خود فکر کنند «ای کاش رباتی بود که این کارها را انجام می داد تا من می توانستم وقتم را برای انجام کارهای مهمتری صرف کنم.»

  RPA، نرم افزار CRM و افزایش بهره وری

  در عین حال، رهبران تجاری به دنبال بهره وری بالا در نرم افزار CRM هستند، خصوصا اینکه اخیرا درصد پیشرفت بهره وری به صورت کلی در شرکت ها ثابت بوده است. به این خاطر که ما در مورد مدیریت ارتباط با مشتری صحبت می ‌کنیم، باید اطمینان حاصل کنیم که مراحل کارها به سرعت، به صورت مداوم و با دقت، هر زمانی که مشتریان به آنها نیاز داشته باشند طی می شوند.
  ما همیشه کارهای ساده و تکراری داریم که باید در هر زمانی از روز، به خوبی، در سریع ترین زمان و با ارزان ترین هزینه ممکن انجام شوند. به نظر دشوار می رسد، اما اتوماسیون پردازش رباتیک (RPA) به کمک ما آمده است.
  ابزارهای جدید و مؤثر مانند نرم افزار سی آر ام (می توانید بیشتر مطالعه کنید که CRM چیست و چگونه به شما کمک می کند) گردش کارهایی (بات ها) ایجاد می‌ کنند تا این کارها را آسان تر از همیشه انجام دهند. این محصولات فقط نیاز به تنظیمات ساده ای دارند تا بتوانند داده ها و اپلیکیشن ها را به هم متصل کرده و فرایند های قانونمند تجاری را با یا بدون نیاز به دخالت انسان انجام دهند. می توانید امکانات چندین ارائه دهنده بین المللی را نیز مانند salesforce مشاهده نمایید.
  برای به سرانجام رسیدن این فعالیت ها، حضور یک مدیر پروژه ضروری است. اگر سازمان شما هنوز از RPA استفاده نمی کند، باید مدت زمانی برای تحقیق و آماده سازی سازمان برای انجام این پروژه‌ ها اختصاص دهید. به هر حال انجام این پروژه ها در آینده متداول تر خواهند شد.
  در ادامه چک لیستی با کمی جزئیات برای رسیدن به آمادگی جهت پیاده سازی RPA ذکر می کنیم:

  ۱. استراتژی تحویل

  پروژه های RPA ممکن است کوچک و کوتاه باشند. این برای شما به عنوان مدیر پروژه فرصتی است که رویکردی مؤثر و ساده در پیش بگیرید.

  پروژه های RPA، از نظر ماهیت فواید مشخصی دارند. شما تلاش های انسانی را با خودکارسازی جایگزین می کنید. این برای یک ربات عادی است که وقتی فرایندی را بر عهده می گیرد جایگزین سه تا چهار کارمند تمام وقت شود. شما می توانید صرفه جویی در زمان کار نیروی انسانی را تخمین بزنین، به عنوان مثال، با محاسبه اینکه تکمیل یک کار ساده و تکراری که از قوانین مشخص تجاری و داده های ساختار بندی شده استفاده می کند چقدر طول می کشد.
  اگر این کاری است که می خواهید انجام دهید و ابزاری مانند نرم CRM که این کار را بتواند برای شما انجام دهد دارید، پروژه آنقدرها هم پیچیده نخواهد بود. این باعث می شود شما از فرایند مدیریت پروژه سبک تری استفاده کنید، شاید بتوانید از نوعی شیوه چالاک تر برای سریع تر رسیدن به تمامی فواید آن نیز بهره ببرید. با توجه به اینکه در مقایسه با بزرگ و طولانی بودن پروژه ها فواید آنها نسبتا کوچک هستند اسپانسر شما می خواهد سریع تر به خروجی های آن برسد.
  اگر به خوبی برای انجام پروژه های RPA آماده شده اید، شاید با استفاده از فرایند مدیریتی سبک تری، بتوانید به سرعت چند پروژه RPA را به صورت همزمان مدیریت کنید. وقتی آن پروژه ها انجام شدند، می‌ توانید یک سری دیگر از پروژه های RPA و شاید حتی پروژه های بزرگ تر را شروع کنید. این طبیعت کار RPA است که با ساخت یک یا دو بات شروع کرده و به مسیری از ربات سازی برسد.
  نتیجه گیری: با توسعه‌ ی مهارت هایتان برای RPA آماده شوید. به علاوه، مهارت هایتان را در انجام چند فعالیت به صورت همزمان به روز کنید زیرا پروژه های انفرادی مراحل مشابهی را طی می کنند.

  ۲. ارتباطات

  اگر RPA برای سازمان شما جدید است، آماده سازی شما برای نوع ارتباطاتی که لازم است اهمیت پیدا می کند. تا کنون، مردم به استفاده از اتوماسیون مانند نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری برای بهبود بهره وری عادت کرده اند (یا حداقل سیستم ها و اپلیکیشن های بهبود یافته).
  RPA مسلما با یک «کارمند تمام وقت» جایگزین فرایندهایی می شود که بخشی از کار یک یا چند کارمند تمام وقت را تشکیل می دهند. این به حدی متفاوت است که مدیران باید از پیام دهی های خاص برای آماده سازی مسیر برای شروع این نوع پروژه ها استفاده کنند. پروژه‌های RPA که در سراسر سازمان در جریان هستند باید به یک استراتژي سازمانی بزرگ تر متصل باشند و به مشارکت تمامی قسمت های کسب و کار و ذینفعان دیگر هم نیاز دارند. شما باید به صورت مداوم پیام رسانی کنید و با این پیام ها ذینفعان را مطلع نگه دارید.

  ادامه این مقاله را می توانید اینجا مشاهده نمایید.