مسابقات جهانی استیم کاپ

پیشروبات نماینده رسمی سازمان بین المللی STEAM EDUCATION در ایران

 
 
سازمان STEAM EDUCATION یک نهاد آموزشی بین المللی غیرانتفاعی است که تلاش می‌کند با استفاده از علم رباتیک باعث همگرایی و پیشرفت در سیستم آموزشی شود تا بتواند از این طریق به هدف پرورش انسان‌ها با استعدادهای چندگانه دست یابد.

از جمله فعالیت‌های این سازمان جذب و کنار هم جمع کردن اعضاء و شرکت‌ها و ایجاد همکاری بین المللی بین آن‌ها از طریق رویدادهای مختلف علمی برای رسیدن به منافع مشترک و تبادل اطلاعات در کنفرانس‌ها، اجتماعات و مقالات می‌باشد.

این سازمان با امید به کمک به پیشرفت صنعت رباتیک و مؤسسات آموزشی رباتیک تأسیس شده است.

مسابقات STEAM CUP یک سری رقابت رباتیک می‌باشد که هر فردی چه کودک باشد و چه بزرگسال می‌تواند در آن شرکت کند. به همین منظور مسابقات متفاوتی با هدف افزایش مهارت حل مسأله و خلاقیت در شرکت کنندگان طراحی شده‌اند.

درب‌های استیم کاپ به روی تمامی علاقمندان به ربات و علم رباتیک گشوده است. امید است استیم کاپ بتواند در کشف و پرورش متخصصان رباتیک که آینده سازان و رهبران این صنعت در آینده باشند مؤثر باشد.

مسابقات بین المللی استیم‌کاپ ایران

مسابقات استیم کاپ (STEAM CUP) یک رقابت جهانی است که در سال‌های اخیر بسیاری از علاقمندان به علم رباتیک و دانش‌آموزان خلاق و توانمند در آن شرکت می‌نمایند. پیشروبات نیز به عنوان مجری و نماینده رسمی سازمان جهانی STEAM EDUCATION در ایران، اقدام به برگزاری این مسابقات به صورت سالانه نموده است تا بتواند امکان حضور فرزندان عزیزمان در این رقابت را فراهم نماید.
مسابقات استیم کاپ آزاد ایران مورد تأیید رسمی سازمان جهانی STEAM EDUCATION می‌باشد.
اولین دوره مسابقات استیم کاپ آزاد ایران در سال ۱۳۹۵ همزمان با نهمین دوره المپیاد ربات‌های آموزشی برگزار گردید و دارای بخش‌های مختلفی نظیر نمایشگاه سازه‌های خلاقانه کیدزلب (KIDSLAB) و لیگ‌های رقابتی مانند المپیک ربات‌های انسان‌نما و لیگ سازه‌های خلاقانه ROBOTIS بود. دومین دوره استیم کاپ آزاد ایران با موفقیت در مردادماه ۱۳۹۶ همزمان با دهمین دوره المپیاد ربات‌های آموزشی برگزار خواهد گردید.
در سال ۱۳۹۷ یازدهمین دوره المپیاد ربات‌های آموزشی و سومین دوره استیم کاپ آزاد ایران با یکدیگر تلفیق شدند و تمامی مسابقات تحت عنوان STEAM CUP IRAN 2018 برگزار گردیدند. بدین ترتیب از سال ۱۳۹۷ به بعد المپیادهای بین المللی پیشروبات با نام STEAM CUP IRAN و با تأیید سازمان جهانی STEAM EDUCATION برگزار خواهند گردید.
بیایید در نبرد جهانی ربات‌ها شرکت کنیم!

مسابقات جهانی استیم‌کاپ آنلاین

 
یک ربات خلاقانه بسازید و به اشتراک بگذارید تا برنده شوید!

سازمان بین المللی STEAM EDUCATION برای ایجاده انگیزه و هیجان بیشتر در بین علاقمندان به رباتیک، ماهانه یک رقابت اینترنتی جهانی با نام STEAMCUP ONLINE برگزار می‌کند و از میان شرکت کنندگان سه برنده در هر ماه انتخاب می‌نماید.
برای شرکت در این رقابت کافی است به کمک یکی از سری محصولات رباتیس نظیر OLLO‌، کیت ROBOTIS IDEAS، مجموعه ROBOTIS DREAM، کیت BIOLOID، سروموتورهای DYNAMIXEL‌ و ... یک ربات یا سازه خلاقانه بسازید و از آن عکس و فیلم به همراه توضیح در مورد نحوه ساخت ربات و قطعات به کار رفته در آن و همچنین نحوه کارکرد ربات تهیه نمایید. اگر با زبان انگلیسی آشنایی دارید بهتر است توضیحات را به زبان نگلیسی بیان نمایید و در غیر این صورت از زبان فارسی استفاده کنید.
سپس عکس‌ها و فیلم را به همراه پاره‌ای اطلاعات تکمیلی در اختیار پیشروبات قرار دهید. پیشروبات سازه یا ربات شما را با نام خودتان در سایت STEAM CUP جهانی بارگذاری می‌نماید. پس از پایان هر ماه هیأت داوران استیم کاپ، سازه‌های بین المللی را مورد بررسی قرار می‌دهند و برترین سازه‌ها را به عنوان برنده اعلام می‌نمایند.
جایزه برنده اصلی 200 دلار اعتبار خرید از فروشگاه ROBOTIS و جایزه برندگان دوم و سوم 75 دلار اعتبار خرید می‌باشد.
در صورتی که از طریق پیشروبات در این رقابت اینترنتی شرکت نمایید علاوه بر این که گواهینامه بین المللی STEAM CUP را از پیشروبات دریافت خواهید نمود، جایزه خود را نیز می‌توانید به راحتی از پیشروبات خرید کنید و در این صورت با هزینه‌های حمل و واردات از کره جنوبی و مشکلات مربوط به آن روبرو نخواهید شد.
در ادامه برای آشنایی بیشتر با این مسابقه، می‌توانید تعدادی از فیلم‌های مربوط به استیم کاپ آنلاین و برندگان ماه‌های گذشته را مشاهده نمایید.

لطفاً برای دریافت اطلاعات تکمیلی از نحوه شرکت در مسابقه و تهیه فیلم و یا در صورت داشتن هر گونه ابهام از طریق راه‌های ارتباطی نظیر تلفن و ایمیل با پیشروبات تماس حاصل فرمایید.